آقایان بخوانند – ۲۱ روش مؤثر برای ازدواج موفق | بخش۲

ازدواج با زن دلخواه

۲۱ روش موثر برای ازدواج با زن دلخواه‌تان (بخش 2)

بر گرفته از کتاب برایان تریسی

شماره ۸: در جست و جوی طرز فکر برنده باشید

جذاب و دلربا شویم؟ - آقایان بخوانند - ۲۱ روش مؤثر برای ازدواج موفق | بخش۲

احتمالاً عالی‌ترین خصوصیتی که زن دلخواه‌­تان می ­تواند داشته باشد این است که بیشتر اوقات، مثبت و بشاش باشد.

به دنبال زنی بگردید که مثل خودتان، هم آینده گرا باشد و هم راه حل گرا. و زنی که بیشتر مواقع درباره­ ی این فکر و صحبت کند که به کجا می­ رود و چطور می­ تواند به آنجا برسد.

به دنبال زنی بگردید که نسبت به آینده خوش بین و مطمئن باشد. به دنبال زنی بگردید که دارای قدرتی درونی است که از نگرش ذهنی مثبت حاصل می ­شود.

نکته­ مهمی در اینجا وجود دارد: افراد عوض نمی شوند. در واقع افراد اگر تحت فشار باشند، مقاومت آنها در برابر تغییر بیشتر هم می ­شود. موفقیت هم افراد را عوض نمی­کند. کسی که به موفقیت می ­رسد، همان اخلاق ­های قبلی­ اش بیش از پیش مستحکم می­شوند. اگر زنی از قبل مثبت و خوش بین باشد، وقتی به موفقیت برسد، که بهتر است به همراه شما باشد، مثبت تر و خوش بین‌تر از گذشته می شود، اما اگر کسی غرغر و یا ایراد گیر باشد، اگر هم به موفقیت برسد، باز هم تحت فشار بیشتر، غرغر می کند و بیشتر ایراد می گیرد. افراد تغییر نمی کنند.

فردی گفته که تغییر کردن افراد تا اندازه ای شبیه معجزه است؛ یعنی این طور نیست که اتفاق نیفتد، اما نمی توانید روی آن حساب کنید. همانطور که فیلیپ ویلسون در برنامه ی تلویزیونی اش می گفت: «همان چیزی را که می بینید، به دست خواهید آورد.» به دنبال کسی باشید که همین حالا، همان نوع شخصیتی را داشته باشد که در تمام عمرتان از آن راضی باشید. در این مسئله کوتاه نیایید.

 

شماره ۹: اعتماد به نفس‌تان را افزایش دهید.

ddinamik smalll - آقایان بخوانند - ۲۱ روش مؤثر برای ازدواج موفق | بخش۲

روان شناسان کشف کرده‌اند که بخش عمده‌ای از جذابیت تان، مربوط به اعتماد به نفس تان است. هر چه ظاهرتان اعتماد به نفس بیشتری را نشان بدهد، برای کسانی که با شما آشنا می شوند، جذاب تر به نظر خواهید آمد. آنچه می دانیم، این است که خودباوری شما بر اساس اعتماد به نفس شماست.

خودباوری یعنی اینکه تا چه اندازه خودتان را دوست دارید. هر چه بیشتر به خودتان علاقه داشته و به خود احترام بگذارید، خود را فردی با ارزش تر و ارزنده تر به حساب می آورید و خود باوری تان بالاتر و اعتماد به نفس تان در برخورد با دیگران بیشتر است. خودباوری شما، هسته ی اصلی شخصیت تان است.

میزان خودباوری تان و این که چقدر خودتان را دوست داشته باشید تعیین می کند که چقدر دیگران را دوست دارید و آنها هم در مقابل، چقدر شما را دوست خواهند داشت. هر چه خود را بیشتر دوست داشته باشید، احساس بهتری خواهید داشت و در هر کاری که انجام بدهید، عملکرد بهتری خواهید داشت. هر چه هم بهتر عمل کنید، بیشتر خودتان را دوست خواهید داشت.

شاید موثرترین کلماتی که می توانید بارها و بارها برای خودتان تکرار کنید، این باشد: «من خودم را دوست دارم. من خودم را دوست دارم. من خودم را دوست دارم.» هر دفعه می گویید «من خودم را دوست دارم» خودباوری کلی تان بالا می رود و خود و اطرافیانتان را بیشتر دوست خواهید داشت؛ در نتیجه یک میدان پر از انرژی مثبت در اطراف خود ساطع می کنید که زنان مثبت را به زندگی تان جذب می کند. آنها را در سطح ناخودآگاه ذهن شان تحت تاثیر قرار می دهید و می خواهند پیش شما باشند. هر چه برای شما واضح تر باشد که دقیقا چه می خواهید و هر چه مطمئن تر باشید که با زنی مناسب، در زمان مناسب آشنا خواهید شد، به خودتان احترام بیشتری خواهید گذاشت و احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

هر وقت به هر دلیلی احساس تنش یا ناراحتی کردید، می توانید فقط با تکرار دوباره دوباره «من خودم را دوست دارم» آن احساسات منفی را خنثی کنید.

 

شماره ۱۰: در خود احساس جهت دار بودن ایجاد کنید

 

در تمام زمینه های زندگی، برای خود هدف تعیین کنید. برای امور مالی، شغل و کار، سلامتی، رشد شخصی و به ویژه روابط تان، هدف تعیین کنید. تصمیم بگیرید که دقیقا می خواهید چه باشید. چه می خواهید داشته باشید و می خواهید چه کاری انجام دهید.

پیشنهاد میکنم در این زمینه حتما ورکشاپ پیشرفته هدفگذاری قدرتمند را در این زمینه مطالعه کنید. 

کمتر از ده درصد از بزرگ سالان جامعه ی ما، اهداف روشن و مکتوب دارند و این دسته، معمولا بسیار بیشتر از مجموع افراد دیگر به موفقیت می رسند. هفت قدم ساده برای تعیین هدف و رسیدن به هدف وجود دارد. می توانید آنها را یاد بگیرید و تا آخر عمرتان استفاده کنید. اینکار، تاثیر عمیقی بر اتفاقات زندگی تان خواهد گذاشت. هفت قدم به شرح زیر اند:

1. تصمیم بگیرید دقیقا در زندگی چه می خواهید. بیشتر افراد نمی دانند که دقیقا چه می خواهند و بعد هم همیشه تعجب می کنند که چرا نمی توانند به چیز با ارزشی برسند.

2. آن را به وضوح و با توضیحات کافی بنویسید. فقط در هنگام نوشتن هدف های تان است که آنها را به درستی درک کرده، در ذهن ناخود آگاهتان برنامه ریزی می کنید.

3. مهلت تعیین کنید. اگر هم هدف های تان بزرگ یا بلندمدت بود، برای هر بخش از آن مهلت های فرعی تعیین کنید.

4. هرکاری که باید برای دست یابی به هدف‌هایتان انجام دهید را فهرست کنید و افکارتان را روی کاغذ بیاورید. هر گاه موارد جدیدی به فکرتان می رسد، آنها را به فهرست تان اضافه کنید تا فهرست تان کامل شود.

5. فهرست تان را به شکل یک برنامه، سازمان دهی کنید. فعالیت های موجود در فهرست تان را بر اساس توالی و اولویت مرتب کنید. چه چیزی اهمیت بیشتری دارد؟ چه چیزی اهمیت کمتری دارد؟ همین حالا چه کاری را باید انجام بدهید و چه کاری را می توانید بعدا انجام بدهید؟

6. برای عمل کردن برنامه تان، بلافاصله اقدامی بکنید و کاری انجام بدهید؛ هر کاری که باشد. مهم این است که دست به کار بشوید. امروز و فردا نکنید.

7. شاید مهم ترین قدم این باشد که هر روز کاری بکنید که شما را به سوی مهم ترین هدف تان در آن موقع پیش ببرد. با انجام کاری به صورت روزانه، در خود شتاب و دور ایجاد کنید. همین کار به تنهایی می تواند زندگی تان را دگرگون کند.

در اینجا یک تمرین ساده  هدف گذاری برای شما وجود دارد که موثرترین تمرینی است که تا به حال دیده ام:

یک برگ کاغذ سفید بردارید و ده هدفی را که می خواهید در دوازده ماه آینده به آنها دست پیدا کنید، بنویسید؛ سپس هدف هایتان را مرور کنید و هدفی را انتخاب کنید که اگر به آن برسید، بزرگ ترین تاثیر را روی زندگی تان خواهد داشت و دور آن یک دایره بکشید. وقتی در مورد هدف شماره ی یک تصمیم خودتان را گرفتید، برایش مهلت تعیین کنید، برنامه بریزید و به برنامه تان عمل کنید. سپس هر روز کاری انجام دهید تا اینکه به آن هدف دست پیدا کنید.

وقتی یک احساس روشن جهت دار بودن داشته باشید، شخصی بسیار قوی تر، نیرومندتر و مطمئن تر می شوید، همه ی شخصیت تان عوض می شود و با سرعتی بسیار بیشتر از گذشته زنان شایسته را به زندگی تان جذب می کنید.

 

شماره ۱۱: به خود و زندگی‌تان نظم دهید

 

 ویژگی های لازم برای مدیریت درست زمان را یاد بگیرید و به کار ببرید. مردی که معلوم است منظم است و کنترل زمان و زندگی اش را در دست دارد، بسیار مطمئن تر و قابل اطمینان تر از کسی است که کار زیادی بر سرش ریخته و بیشتر مواقع خود را به آب و آتش می زند تا عقب نیفتد.

خوشبختانه منظم شدن نسبتا راحت است، به شرطی که انضباط داشته باشید و هر روز به آن پایبند بمانید. پنج قدم ساده برای منظم شدن وجود دارد:

 1. قبل از شروع، تمام کارهایی را که باید انجام دهید، فهرست کنید. همیشه از روی یک فهرست کار کنید.

 2. برای موارد موجود در فهرست تان اولویت تعیین کنید. تعیین کنید چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد و چه چیزی کمترین اهمیت را دارد.

 3. با فعالیتی که بیشترین اولویت را دارد، کارتان را شروع کنید. هرگز تسلیم این وسوسه نشوید که اول کارهای کوچک را رفع و رجوع کنم.

 4. خودتان را منضبط کنید که قاطعانه روی مهم ترین فعالیت تان تمرکز کنید تا کامل بشود. این عادت برای اتمام کار، به تنهایی، زندگی تان را تغییر خواهد داد.

 5. در خودتان احساس اضطرار و تعصب برای عمل ایجاد کنید.به عنوان شخصی شهرت پیدا کنید که کارها را با سرعت و به خوبی انجام می دهد.

وقتی بر زندگی و کارتان تسلط داشته باشید، درباره ی خودتان احساس فوق العاده ای خواهید داشت، احساس خوشحالی و رضایت خواهید کرد و هاله ای از قدرت شخصی در اطراف تان ایجاد می کنید که همه را به سوی شما جذب خواهد کرد. درست مانند عسلی که زنبورها را به خود جذب می کند.

 

شماره ۱۲: کاری بکنید که او احساس خاص بودن بکند

 

زنان مخلوقات خارق العاده‌ای هستید. زندگی درونی‌شان غنی است و بسیار احساسی تر و شهودی تر از مردان هستند. آنان بسیاری عاطفی و آگاه تر بوده، نسبت به عمل ها و عکس العمل های اطرافشان حساس تر از مردان هستند.

سریع ترین چیزی که می تواند شما را نزد یک زن محبوب کند این است که کارهایی کنید که به او احساس خاص بودن، با ارزش بودن و مهم بودن بدهد. هرچه بیشتر به او احساس خاص بودن بدهید و هر چه بیشتر خودباوری اش را بالا ببرید، درباره ی خودش و بودن با شما احساس بهتری پیدا می کند. برای اینکه زنی عاشق شما شود، هیچ راهی سریع تر از این وجود ندارد که در حضور شما، احساس بسیار خوبی داشته باشد.

برای اینکه به زنی احساس خاص بودن بدهید، چهار کار هست که می توانید هر بار که او را می بینید انجام بدهید:

 1. او را همانطور که هست بپذیرید. وقتی او را می بینید، صمیمانه و با محبت به او لبخند بزنید. حتی وقتی پشت تلفن را او صحبت می کنید لبخند بزنید. هر وقت لبخند می زنید، خودباوری او و خودباوری خودتان را افزایش می دهید. هر دو احساس بهتری پیدا می کنید.

 2. قدردان باشید. برای هر کار کوچک و بزرگی که برایتان انجام می دهد، بگویید: «متشکرم». به دلیل سر وقت آمدن از او تشکر کنید، به این دلیل که به شما زنگ می زند، تشکر کنید. برایش کارت تبریک بخرید و به او هدیه های کوچک و گل بدهید تا قدردانی تان را نشان داده باشید. شعری که می گوید: «وقتی از کنار صندلی ام گذشتی، دست بکش بر موهایم – چیزهای کوچک، معنای زیادی دارند.» برای زنان چیزهای کوچکی که تشکر و قدردانی را نشان می دهد، باعث می شود که شما را دوست داشته باشند و حتی بیشتر بخواهند پیش تان باشند.

 3. سومین کاری که می توانید انجام بدهید، تحسین است. قابلیت هایش را تحسین کنید، خصلت هایش را تحسین کنید، دارایی هایش را تحسین کنید. به ویژه لباس ها و ظاهرش را تحسین کنید. زن ها عاشق این هستند که به آنها گفته شود عالی به نظر می آیند. هر وقت که او را می بینید، به او بگویید که چقدر خوب به نظر می آید و به هیچ وجه از هیچ موردی در ظاهر او ایراد نگیرید، حتی اگر خودش از شما بخواهد.

4. برای هر کاری که می کند یا به موفقیتی که می رسد، نشان بدهید که مورد تایید شماست. هر وقت از او تعریف می کنید، خودباوری اش بالا می رود و احساس می کند خوشبخت تر است. او واژه هایی را دوست دارد که به او احساس خاص بودن و مهم بودن بدهند و کسی را هم که این واژه ها را می گوید، دوست دارد.

هرگاه به طور مرتب به او لبخند بزنید، از او تشکر کنید، از او تعریف کنید و تحسینش کنید، بیشتر و موثرتر از هر رفتار دیگری باعث می شوید که شما را دوست داشته باشد.

 

شماره ۱۳: خوب گوش دادن را یاد بگیرید

photo 2017 07 04 11 08 55 - آقایان بخوانند - ۲۱ روش مؤثر برای ازدواج موفق | بخش۲

این یکی از قوی ترین مهارت‌هایی است که می توانید در خودتان ایجاد کنید. بیشتر مردان شنونده های خیلی بدی هستند، به ویژه وقتی که با زنان صحبت می کنند. احتمال اینکه یک مرد در هنگام صحبت یک زن حرف او را قطع کند، ۹۵ درصد بیشتر از مواردی است که یک زن حرف یک مرد را قطع کند! اما اگر تمرین کنید که برای زن زندگی تان شنونده ی خوبی باشید، هم تعجب خواهد کرد و هم خوشحال خواهد شد.

زن ها نیاز ناخود آگاه عمیقی دارند تا افکارشان را برای مردان زندگی‌شان بیان کنند. زنی که با اشتیاق به حرفش گوش می دهید، تا اندازه ی زیادی عاشق تان شده است. وقتی به حرفش گوش می دهید خودباوری و احساس ارزش فردی اش بالا می رود و احساس خاص بودن و مهم بودن می کند. وجودش سرشار از احساس خوب می شود.

چهار کلید برای گوش دادن موثر، این ها هستند:

1. با توجه کامل به او گوش بدهید و در حرفش نپرید. با آرامش، سکوت و صبر گوش بدهید و هیچ تلاشی برای پاسخ دادن نکنید. حتماً در هنگام گوش دادن، سرتان را به نشانه تایید تکان دهید، لبخند بزنید و موافقت کنید. به جلو خم بشوید و طوری به او نگاه کنید که گویا جالب ترین شخص در تمام دنیا است. این رفتار به قدری تاثیرگذار است که معمولا به آن «جادوی سفید» می گویند، چراکه وقتی آن را به کار بگیرید، او را کاملا مجذوب و محسور می کند.

2. قبل از پاسخ دادن، مکث کنید. چند لحظه وقت صرف کنید تا به حرف هایی که زده بیشتر فکر کنید. این کار به او نشان می دهد که شما حرف هایش را با ارزش و مهم تلقی می کنید و در نتیجه او را هم با ارزش و مهم تلقی می کنید. از سوی دیگر اگر به محض اینکه بخواهند نفس تازه کند حرفش را قطع کنید، با این کار به او می گویید که اصلا توجه نمی کنید و فقط منتظر فرصتی هستید تا حرف خودتان را بزنید.

3. برای روشن تر شدن مطلب، سوال کنید. به جای نصیحت یا توصیه کردن، در مورد حرف هایی که زده سوال بپرسید و او را تشویق کنید که حرف ها و افکارش را بیشتر توضیح بدهد. یکی از بهترین سوال هایی که می توانید بپرسید این است که «منظورت چیست؟» سوال دیگری که می توانید بپرسید این است که: «درباره ی اش چه احساسی داری؟» زن ها عاشق این هستند که راجع به احساس شان در مورد اتفاقات زندگی صحبت کنند و وقتی در مورد احساس شان سوال می کنید احساس بسیار مثبتی نسبت به شما پیدا می کنند.

4. چهارمین کلید گوش دادن این است که چه چیزی را که فرد مقابل گفته، با عبارت و جملات خودتان، دوباره تکرار کنید. حرف او را بازتاب دهید و از او بپرسید: «آیا درست فهمیده ام؟» بدین ترتیب، مطمئن می شود که منظورش را درک کرده اید. سریع ترین راه ایجاد اعتماد و علاقه بین دو نفر، این است که یکی از آن دو، سوال های خوب بپرسد و با اشتیاق به پاسخ ها گوش بدهد.

توجه کامل به طرف مقابل، بهترین شکل تحویل گرفتن دیگران است.هر چه بیشتر و بهتر گوش بدهید، بیشتر دوست تان خواهد داشت و بیشتر می خواهد که با شما حرف بزند و با شما باشد.

 

شماره ۱۴: بهترین ها را انتظار داشته باشید

 

bg for whom - آقایان بخوانند - ۲۱ روش مؤثر برای ازدواج موفق | بخش۲

نگرش مبتنی بر اطمینان و انتظارات مثبت، نگراش انسان های برنده است. همیشه ازخود و دیگران بهترین ها را انتظار داشته باشید. همیشه نظرتان را در مورد نتایج امور، با عبارتهای مثبت بیان کنید و در مورد آینده با نشاط و خوش بین باشید. این کار، تاثیر بسیار مثبتی بر دیگران دارد.

وقتی از کسی بهترین ها را انتظار داشته باشید، او تقریبا همیشه خودش را بالا می کشد تا به سطح انتظارات شما برساند. وقتی از زنی بهترین ها را انتظار دارید و همیشه به او می گویید که چقدر خوب است و شایستگی چه موفقیت هایی را دارد، این کار تاثیر حیرت آوری بر ذهن و احساساتش می گذارد. در بسیاری از موارد، زندگی زنی تحت تاثیر مردی تکه دائما به او می گوید که به او و توانایی هایش برای داشتن عملکردی عالی و موفق شدن ایمان دارد، تغییر پیدا کرده است.

وقتی زن زندگی تان می خواهد به سراغ چیز جدید یا متفاوتی برود، ریسکی بکند یا از محدوده ی آرام خود خارج شود، همیشه از این کلمات استفاده کنید: «تو می توانی، تو می توانی». مثل بیشتر افراد نباشید که مدام دیگران را دلسرد می کنند. شما نباید این گونه باشید. شما در تمام روابط تان به ویژه برای زن زندگی تان، منبع خوش بینی و روحیه دادن هستید. در هر موقعیتی، دنبال یک جنبه مثبت بگردید. آزمایش قطعی برای این که روش شود انتظارات شما مثبت است، این است که بتوانیدحتی وقتی به مشکل برخوردید، نکته ی خوبی در آن پیدا کنید.

در هر شکست، هر سختی و هر مانعی، دنبال درس باارزشی بگردید. به دنبال چیزی بگردید که بتوانید از آن یاد بگیرید و چیزی کسب کنید. اگر او مشکلی داشت، کمکش کنید تا در آن موقعیت، یک جنبه ی مثبت بیابد و درس باارزشی که ممکن است در این موقعیت وجود داشته باشد را تشخیص بدهد. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر اعتماد به نفس، خودباوری و عزت نفس او را تقویت کنید، او هم بیشتر شما را دوست خواهد داشت و بیشتر شما را تقویت خواهد کرد.

در بخش سوم به بقیه قدم های مهم میپردازیم.

لینک بخش سوم برای ازدواج با زن دلخواه‌تان

  

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی
چالش هدفگذاری 14 روزه
همین حالا دانلود میکنم
close-link