جملات تاکیدی

چگونه میتوان جملات تاکیدی را به بهترین  شکل تعریف کرد و چگونه می توانیم از آنها به صورت مناسب استفاده کنیم؟

اغلب اوقات، جملات تاکیدی به درستی درک و بکار برده نمیشوند، بنابراین این باعث میشود  مردم نتوانند از جملات تاکیدی نتایج مورد انتظارشان را دریافت کنند.

در این مقاله، ما به صورت جامع سعی کردیم  موضوع جملات تاکیدی  را توضیح دهیم. با خواندن این مقاله میتوانید پاسخ اکثر سوالات احتمالی در ارتباط با جملات تاکیدی را دریافت نمایید.

جملات تاکیدی و افکارجملات تاکیدی

امروزه از نظر علمی ثابت شده که افکارمان می‌توانند اندازه گیری شوند. در واقع افکار انبوهی از انرژی قوی هستند که در همه زمان ها و مکان ها نفوذ میکنند.

افکار مثل هوا یا اکسیژنی است که از مولکول های بسیار کوچک تشکیل شده است که ما نمی توانیم آنها را ببنیم (اما میدانیم که آنها وجود دارند و برای تنفس به آنها نیاز داریم)، این دقیقا مثل افکار شماست، شما نمی توانید افکارتون را ببینید، اما می دانید که وجود دارند.

یکی از بزرگان میگفت : " من  فکر میکنم به معنی این هست که من وجود دارم" اگر هیچ هوایی برای تنفس نباشد، پس هیچ انسانی برای زندگی هم وجود نخواهد داشت، این درست مثل افکار مان هست. زندگی بدون فکر کردن حتی یک ثانیه هم غیر ممکن هست. ذهن مان هر لحظه در حال حرکت باثبات هست.

بنابراین افکار به طور مستقیم ، عواطف و احساسات مان را تحت تاثیر قرار میدهد و با یادگیری چگونگی کنترل افکار، تا حد زیادی می توانیم سیستم باورهای ذهنیمان را تحت تاثیر قرار دهیم.

پس منطقی است که جملات تاکیدی درست را دنبال کنیم که افکارمان را هدایت کنند.

با جملات تاکیدی درست، می توانیم هر جنبه از زندگی مان را بهبود و تقویت کنیم. از روابط مان گرفته تا عشق زندگی‌مان، تقویت سلامتی ، بهبود وضعیت مالی و افزایش اعتماد به نفس تا ایجاد یک ارتباط معنوی عمیق تر با خدا.

جملات تاکیدی

صرف نظر از آنچه ممکن است فکر کنید، این یک واقعیت است که ما تغییر دهندگان سرنوشت مان هستیم. هر روز از جملات تاکیدی  استفاده می کنیم ،اما عملا از تاثیر عمیق آن در زندگی مان آگاه نیستیم.

به طور مداوم به خودمان می گوییم"به اندازه کافی خوب نیستم"، "چرا زندگی اینقدر سخته"، "عشق وجود ندارد"، "من فقیر هستم"، "من هرگز به اهدافم نمیرسم"، "من بیمار هستم"و ... .  و اغلب ترجیح میدیم که قدرت واقعی افکارمان را که هدایت کنندگان زندگیمان هستند را فراموش کنیم.

این قانون دقیقا برای جملات تاکیدی مثبت است که ما خودمان را می سازیم و مهم ترین چیز این است که درک کنیم که چگونه آنها در زندگی واقعی بکار بگیریم.

جملات تاکیدی مثبت چی هستند؟

جملات تاکیدی(عبارات تاکیدی) می تواند انواع معانی و تعاریف متنوع (مثل بیانیه ای از حقیقت) داشته باشد، اما در "اندیشه های جدید" نهضت فلسفه، که بر قانون جاذبه و دیگر قوانین جهان تاکید میکند ، این کلمه بسیار قدرتمند و مهم در نظر گرفته شده است.

جملات تاکیدی، در درجه اول به اظهارات مثبت گفته شده خودمان اشاره دارد که ما می توانیم به منظور تغییر سیستم مرکزی باورهایمان و نفوذ در ذهن ناخودآگاه مان از آنها استفاده کنیم و تغییراتی در نگرش‌مان ایجاد کنیم.

در تعریف مشخص تر، جملات تاکیدی، جملات مثبتی هستند که باید به صورت ثابت و مدارم با پشتکار فراوان حداقل به مدت 30 روز بر روی خودمان تکرار کنیم. همچنین این جملات باید بصورت مکرر روی کاغذ نوشته و مرور شوند .

مزایای استفاده از جملات تاکیدی مثبت:

 • جملات تاکیدی می توانند برای بهبود یا تقویت هر ناحیه از زندگی کمک کنند.

 • آنها می توانند به شما در کسب و کار موفق و زندگی شخصی‌تان کمک کنند و حتی کمک می کند به سلامتی بهتری دست یابید.

 • جملات تاکیدی می تواند حتی برای بهبود عشق‌تان، شادی و فراوانی ثروت تان مورد استفاده قرار گیرد.

 • جملات تاکیدی واقعا می توانند بسیار قدرتمند باشند به خاطر این حقیقت که ذهن ناخودآگاه مان نمی‌تواند بصورت واقعی تفاوت بین واقعیت ها و آنچه در تصور ماست را بفهمد.

 • جملات تاکیدی اگر با صدای بلند ، با احساسات و اعتماد به نفس گفته شود به طور چشمگیری می تواند شما را در دستیابی به اهداف‌تان با قرار دادن تان در مسیر زندگی صحیح و از بین بردن تمام موانع ورودی کمک‌تان کند. با استفاده از این جملات تاکیدی قدرتمند، ذهن تان را مجدد برنامه ریزی میکنید و شروع به باور میکنید که از قبل به اهداف‌تان رسیدید

 • جملات تاکیدی یک کار بسیار موثر انجام میدهند و آن ، این است که بهتان کمک میکنند افکار مخرب و محدود کننده تان که دائما در حال  تاثیر گذاشتن بر ذهن ناخودآگاه تان هست را با افکار مثبت و سازنده جایگزین کنید.

جملات تاکیدی چگونه کار می کنند؟

 • هدف واقعی از جملات تاکیدی مثبتی که استفاده می کنیم تمرکز بر روی چیزهایی است که می توانیم کنترل کنیم به جای چیزهایی که نمی توانیم کنترل کنیم، و هر چیزی را به ما میدهد تا ما نگرش مان را توسط جذب انواع چیزهای مثبت در زندگی‌مان بهبود دهیم.

 • هدف اصلی عبارات تاکیدی مثبت، نگهداشتن افکار مثبت بر روی صفحه نمایش ذهن‌تان است و سعی میکند تا می تواند جملات را در ذهن تان برجسته کند. این برای اقدام ( انجام) به شما انگیزه و روحیه میدهد، اعتماد به نفس آرام را برایتان به ارمغان می آورد و اجازه می دهد تا آزادانه تمام رویاهای خود را دنبال کنید.

 • عبارات تاکیدی به شما ایمان شکست ناپذیری میدهد و زمانی که باور کنید که می‌توانید چیزی را انجام دهید، شما واقعا آن را انجام خواهید داد.

 • عبارات تاکیدی بهتان اجازه میدهد که انواع افکار را در ذهن‌تان قرار دهید و با ایجاد یک تغییر پارادایم از همه الگوی فکری عادتان، قبول کنید که شما شخصا آن را انتخاب و ترجیح می دهید.

 • جملات تاکیدی، واقعا معجزات زیادی تولید میکنند اگر آنها را درک کنید و بدرستی بکار ببرید. شما باید آنها را جدی بگیرید و با آنها مثل ( وقتی که دکتر برای درمان بهتان قرص تجویز میکندکه باید مصرف کنید) رفتار کنید. یعنی جملات تاکیدی مثبت را باید مداوم استفاده کنید.

برای مثال، اگر شما به طور مداوم به خودتان تکرار کنید "من هر روز سالم تر و خوش هیکل تر میشوم" اما  غذاهای فست فود و مواد غذایی ناسالم بخورید، جملات تاکیدی برایتان بی فایده خواهند بود. بنابراین حتما باید جملات تاکیدی را جدی بگیریم و به آنها احترام بگذاریم، به آن جملات تاکیدی که می گوییم باور کنیم، و از آنها مراقبت کنیم. در این صورت هست که شاهد معجزات بزرگ جملات تاکیدی در زندگیمان خواهیم بود.

زمانی که واقعا بر روی تغییراتی که  عمیقا تمایل و آرزو دارید تمرکز می کنید  و اگر شما واقعا انتظار آن را دارید و باور دارید که  آن ممکن است، آن تمام نیروهای جاذبه در جهان را فعال میکند، تا برایتان همه چیزهایی ممکن که آرزویش را داشتید فراهم کنند. این واقعا مانند چراغ علاءالدین هست، اگر شما بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید.

لطفا این را درک کن: میزان خواندن تکراری جملات تاکیدی هیچ نتیجه ای را برای شما به ارمغان نمی اورد!

تکرار بسیار مهم است، اما آن زبان احساسات است که ذهن ناخودآگاه جهان شمول در آن عمل میکند.

شما باید تصویر چیزی که میخواهید را ببینید و تجسم کنید. سعی کنید به معنای واقعی کلمه آن را احساس کنید که چگونه در حال حاضر اتفاق افتاده است و در زندگی تان تجلی یافته است و عمیقا باور کنید که کل جهان هستی روی آن خواسته کار میکند.

منتظر نباشید برای چیزی اتفاقات عجیب و غریب بیافتد، اگر هر روز اقدام کنید نتایج را خواهید دید. بخش زیبا اینجاست که ، در حال حاضر، ممکن است در عدم باور و تفکر بنشینید و بگویید که انجام آن کار سخت هست. اما پاسخ به آن این است که " اصلا کار سختی نیست."

پس یادتان باشد زمانی که شما شروع به پمپاژ کردن خودتان با این جملات تاکیدی قدرتمند میکنید، بلافاصله قدرت، انگیزه و صدای روحیه بخش برای همه اقدامات در جهان را دریافت خواهید کرد!

پاداش تان را مستقیم دریافت میکنید : شادی، سلامت و ثروت در زندگی‌تان آشکار خواهد شد، چرا که آن واقعا حق طبیعی شماست. هر چقدر اهداف تان امکانپذیر باشد، به آنها دست خواهید یابد، صرف نظر از اینکه  اگر باور کردن آن در این لحظه برایتان سخت باشد.

جملات تاکیدیچگونه  از جملات تاکیدی مثبت در عمل استفاده کنیم؟

 • در مکانی ساکت و خلوت استفاده کنید

 • جملات تاکیدی مثبت را روزانه حداقل 3 بار  با احساسات بخوانید یا گوش دهید.

 • سعی کنید برای انجام بهتر، جملات تاکیدی را  شب‌‌ ها قبل از خوابیدن و صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن گوش دهید.

 • در حالیکه جملات تاکیدی مثبت را میخوانید یا گوش دهید حداقل 3 بار تکرار کنید.

 • هنگام خواندن، سعی کنید تجسم کنید که چگونه در حال حاضر به هدف تان رسیدید

 • در حالیکه میخوانید یا گوش میدهید سعی کنید تجسم کنید که قبلا به اهدافتان رسیدید. عکس تجسم

 • در پایان، لازم است عمیقا احساس سپاسگزاری کنید. از آنجائیکه شما در حال حاضر در رویاهای خودتان زندگی می کنید.

ما سعی کردیم جملات تاکیدی مثبتی را به صورت فایل های صوتی و تصویری  در سایت برای شما دوستان عزیز قرار بدیم که شما میتوانید برای بسیاری از اهداف تان از آنها استفاده کنید. اما همه آنها اثر بخشی یکسانی ندارند. ما بهترین آنها را برای تمام نواحی مهم زندگی دستچین کردیم  و در سایت قرار دادیم.

نکته مهم در مورد جملات تاکیدی مثبتجملات تاکیدی

نقاط ضعف تان را پیدا کنید، عادت های بد والگوهای فکری منفی تان را  کشف کنید و بر روی جملات تاکیدی تمرکز کنید که این عادتهای بد را ناپدید کند.

عادتهای بد خودتان را از بین ببرید و بخش مثبت و نقاط قوت خودتان را تقویت کنید و همیشه شادی بیشتر را برای سلامتی و ثروت بیشتر جستجو کنید. چرا که این دلیل خلقت شماست.

شما برای لذت بردن از زندگی و رسیدن به کمال بدنیا آمدید ، نه صرفا برای زنده ماندن بر روی این سیاره!

به یاد داشته باشید که با استفاده از جملات تاکیدی مثبت ،  پیشرفت های زیادی را در زندگیتان تجربه خواهید کرد و شاهد انقلاب بزرگی در زندگیتان خواهید بود.

 

4 ستون طلایی هدف گذاری

 
 

4 دیدگاه ها

 1. بیگدلی گفت:

  سلام اگه میشه تعداد مقالات مفیدی که در سایت میذارید را زیاد کنید. چون واقعا مقالاتتون انحصاری ان. اینو بدون تعارف میگم . فکر کنم در مورد جملات مثبت زیاد کار کردین .

 2. متا فکر گفت:

  متا فکری عزیز سلام.
  از اینکه مقالات رو به صورت کامل مطالعه می کنید، نهایت سپاسگزاری را داریم.
  مقالاتی که در وبسایت منتشر می شوند در راستای اهداف متا فکر هستند. همچنین پاسخ سوالات عزیزانی است که با ما در ارتباط هستند و ما سعی کردیم که محتوای انحصاری را به کاربران و تمام کسانی که به دنبال تغییر باورها و محتوای ضمیرناخودآگاه هستند، تولید و ارائه کنیم.

  با تشکر از همراهی تان

 3. سارا گفت:

  سلام ببخشید میشه بعضی چیزارو رایگان کنید البته بیشترشون چون خیلی خیلی خیلی مطالب خوبین وچون من هنوز دانش اموز هستم بیشترشون به درد من میخوره برا همین اگه میشه رایگان کنید ممنون

  • متا فکر گفت:

   متافکری عزیز سلام
   از اینکه مطالب را با دقت زیادی مطالعه کردین نهایت سپاسگذاری را داریم .
   مقالات رایگان زیادی داریم شما محبت کنین بقیه مقالات را هم مطالعه کنید. و در بخش جملات تاکیدی قدرتمند، ما دقایق ابتدایی را هم برای نمونه در اختیارتون گذاشتیم. امیدوارم براتون مفید واقع بشه.
   با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی
چالش هدفگذاری 14 روزه
همین حالا دانلود میکنم
close-link