حذف-افکار-منفی
8 راهکار اساسی برای حذف افکار منفی از ذهن تان
04/12/2016
قدرت نگرش مثبت
قدرت نگرش مثبت می تواند زندگیتان را تغییر دهد
04/01/2017

جملات تاکیدی مثبت بیاناتی هستند که تا زمان تبدیل شدن آنها به باورهای جدید، آنها را تکرار می کنیم.

جملات تاکیدی مثبت برای از بین بردن تفکرات منفی و ایجاد موقعیت هایی که بهتان در جهت رسیدن به اهداف کمک میکند، مورد استفاده قرار می گیرد.

  • چرا از جملات تاکیدی استفاده میکنیم ولی نتیجه لازمه را نمیگیریم؟

  • چیکار کنیم تا تاثیر جملات تاکیدی مثبت را در زندگیمان افزایش دهیم؟

اگر از جملات تاکیدی مثبت مثل " بچه های من به حرفام گوش می دهند" و یا "رئیسم به من ارتقا شغلی میدهد" استفاده میکنید ولی هیچ اثری در زندگی نمی‌بینید به این دلیل هست که:

جملات تاکیدی مثبت فقط برای شما کار میکنند. شما نمی توانید از جملات تاکیدی برای تغییر رفتار شخص دیگری استفاده کنید.

برای تاثیرگذاری بیشتر جملات تاکیدی مثبت موفق باید به 6 نکته طلایی توجه ویژه داشته باشید:

جملات تاکیدی مثبت موفق
  1. باید با شما، رفتار و اهداف تان در ارتباط باشد.

جملات تاکیدی مثبت‌تان باید در مورد آنچه که می خواهید اتفاق بیفتد، باشد و آنچه می توانید برای رسیدن به هدف انجام دهید، تمرکز کند.

 جملات تاکیدی مثبت موفق

  1. باید ساده باشند.

جملات تاکیدی مثبت باید ساده و به خاطر سپردن آن آسان باشند. در غیر این صورت، گفتن شان برایتان سخت می شود و دیگر تکرار نمی کنید و یا به سادگی آنها را فراموش میکنید

  1. باید مثبت باشند.

جملات تاکیدی مثبت نیاز به تمرکز بر آنچه که می خواهید دارند، نه آنچه که نمی خواهید. به عنوان مثال، "من ارتقاء پیدا میکنم" بهتر است از "من برای ارتقا یافتن تایید نمی شوم."

جملات تاکیدی مثبت موفق
  1. باید به زمان حال باشند.

جملات تاکیدی مثبت زمانی بهتر کار میکنند که به زمان حال گفته شوند نه به زمان آینده. به عنوان مثال، "من ماشین مورد علاقمو دارم" نه "من می خواهم ماشین مورد علاقمو می خوام بخرم."

جملات تاکیدی مثبت موفق
  1. باید با احساسات پر شده باشند.

هرچه احساسات مثبت بیشتری در هنگام گفتن جملات تاکیدی احساس کنید ، سریع تر میتوانید نتایج را ببینید. وقتی جملات تاکیدی را میگویید، واقعا آنها را احساس کنید. هیجان زده شوید.به خودتان اجازه دهید که پر از احساسات مثبت شوید.

این حتی مهم تر از طول مدت استفاده از جملات تاکیدی مثبت است. در آغاز، آنها هیجان انگیز و جدید هستند. بعد از مدتی، شاید احساس کنید که فقط این ها را می گویید و تکرار میکنید. برای حفظ انرژی بالا و پیگیری نتایج تان، باید بعد از شروع به استفاده از آنها، به هر گونه تغییر در زندگی و باورهایتان توجه داشته باشید.

جملات تاکیدی مثبت موفق
  1. باید تکرار شوند.

 شما می توانید انتخاب کنید که در طول روز جملات تاکیدی را تکرار کنید. در زمانی از روز آنها را تکرار کنید، از جملات تاکیدی صوتی در هنگام رانندگی و یا در هنگام خوابیدن استفاده کنید، و یا حتی در هر صبح، ظهر و شب آنها را 15 بار بنویسید

هر گونه راهنمایی دیگر برای استفاده از جملات تاکیدی مثبت می خواهید، میتوانید آنها را در بخش نظرات همین صفحه با دیگر دوستان عزیز مطرح کنید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

منبع:گروه تحقیقاتی متا فکر

کپی با ذکر منبع بلامانع می باشد

4 ستون طلایی هدف گذاری

 
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *